| Главная » Файлы » Мои файлы |
| 07.08.2015, 16:21 | |
Тема. Ігор Січовик «Хитра киця» (гумористичний вірш.) Мета: продовжити ознайомлювати учнів із творчістю Ігоря Січовика; вдосконалювати навички свідомого виразного читання поетичних творів; учити аналізувати прочитане, давати характеристику героям, розкривати зміст поезії; розвивати зв'язне мовлення, творчі здібності учнів; виховувати любов до художнього слова, викликати бажання допомагати один одному. Обладнання: картки для розчитки. Хід уроку I. Мовленнєва розминка 1.Робота над скоромовкою Годувала ґава ґавенят на ґанку. Зготувала в горщику Гарну запіканку.
2. Робота над чистомовкою А-а-а, Котика нема. Е-е-е, Де наш котик, де? У-у-у, Мишку з’їв малу. І-і-і, Він спить на печі. И-и-и, Має гарні сни. О-о-о, Не будіть його. І-і-і, Тихо мишки всі!
3. Гра «Утвори слова» Вправа на розвиток уваги. Зійти сходами. Яка буква з’явилась?
II. Перевірка домашнього завдання Учні переказують уривок казки. III. Мотивація навчальної діяльності. — Сьогодні ми продовжимо читати вірш «Хитра киця» та дізнаємося, чому киця була хитрою. IV. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу 1. Опрацювання вірша і. Січовика «Хитра киця» (с. 103-106) 1) Виразне читання вірша вчителем від слів «Вранці знов…» і до кінця. — Який настрій викликав у вас цей вірш?
Негоду обійтися Стрівся підкріпився Гайнув нишком Дзьобами джерельна
2. Бесіда за змістом вірша
- Чи знайшов Пес свою кістку вранці? (Ні) - Що він почав робити? (Рити землю) - Що знайшов Пес замість кістки? (Воду) - Чи отримав Пес свою кістку? (Так) - Чи зрозумів Пес, що придумала Киця? (Так) - Чи розсердився він на Кицю? (Ні) Фізкультхвилинка (відео). 3) Читання вірша учнями «ланцюжком» за строфами.
Знайдіть, хто з персонажів виконує ці дії. Мала хатку… Проминув мерщій… Попросила його… У садочку зупинився… Заховав поживу… Посміхнулась хитро… Пішла собі… Город копала вранці… Витягають пса… Все одразу зрозумів…
4) Перевірка усвідомлення прочитаного.
— Прочитай рядки, у яких поет з гумором говорить про пса. — Який епізод вірша можна назвати найбільш напруженим? — Кого з персонажів стосуються слова: риє ямку; стежить нишком; витягають Пса із ями?
5) Вправа на вміння швидко орієнтуватися в тексті:
Учитель називає слово, а діти знаходять у тексті ознаку цього слова: Хатку…(чепурненьку) Неньку…(стару) Господарство…(невелике) День…(погожий) Пес…(ледачий) Сніданок…(смачний) Киця…(хитра) Прохолода …(джерельна)
6) Гра «Диктор телебачення».
Прочитати вірш, періодично відриваючи очі від тексту, щоб подивитися на глядачів.
V. Підсумок уроку — Який вірш ми читали на сьогоднішньому уроці? — Яким є настрій цього віршу? — Хто його автор?
VI. Домашнє завдання Навчитися виразно читати казку «Хитра киця».
| |
| Просмотров: 2141 | Загрузок: 0 | | |
| Всего комментариев: 0 | |
