Приветствую Вас, Гость
Главная » Файлы » Мои файлы

Урок
14.12.2013, 23:44
Урок  (письмо)

Тема. Письмо рядкової букви и. Розвиток зв’язного мовлення. Формування поняття про мовлення як засіб упливу на поведінку людей

Мета: вчити учнів писати рядкову букву и, з’єднувати її з вивченими буквами; закріплюва­ти вміння розрізняти рукописні й друковані літери; вдосконалювати навички звуко-складового аналізу слів; вчити правильно спілкуватися з ровесниками, дорослими; розвивати увагу, логічне мислення, мовлення учнів; виховувати у дітей старанність, охайність, бажання робити добрі справи.

Обладнання:  предметні малюнки, каса букв, картки з друкованою й рукописною літерою и, зошит, схеми слів.

 

Хід уроку

I. Організаційний момент

Всі мерщій сідайте, діти.

Домовляймось не шуміти,

На уроці не дрімати,

Руки вчасно підіймати.

І щоб не було мороки.

Всі готові до уроку?!

Тож гаразд, часу не гаєм

І урок розпочинаєм.

II. Актуалізація опорних знань учнів

Ви вже навчилися гарно писати вивчені букви, і сьогодні ми будемовивчати нову рукописну букву. А яку саме, ви згодом дізнаєтесь. А спочатку послухайте вірш.

В абетці букву ми зустріли

Таку, що слів не починає.

А у словах дуби, гриби

Останнє місце посідає.

— Чи здогадалися ви, яку букву описано? Яким зву­ком закінчуються слова дуби, гриби? Якою літерою позначається цей звук? (Звуко-складовий аналіз слів дуби, гриби.)

Отож, давайте поділимо слова дуби, гриби на склади.(ду/би, гри/би).

— Діти, назвіть слова, у яких літера и захована всередині слова (малина, калина, риба та ін.)

III. Повідомлення теми і завдань уроку

— Сьогодні ми будемо вчитися писати букву и.

IV. Вивчення нового матеріалу

     Розгляньте і порівняйте друковану й рукописну літери.

    Чи подібні вони між собою?

    Які елементи траплялися в уже відомих вам літерах?

И — цікава буква є.

На початку слова

Вона не стає!

Але вона завжди готова

Стати в кінці чи всередині слова.

1.       Повторення правил про посадку під час письма, положення зошита на парті, тримання ручки

Зошит свій я розгортаю,

Навскоси його кладу.

Ручку правильно тримаю.

Буду я писати вправно,

Сяду прямо, не зігнуся,

До роботи вже беруся.

— Щоб гарно написати нову букву, я пропоную  вам зробити пальчикову гімнастику.

 

ДОБРИЙ ДЕНЬ

— Добрий день, добрий день,—

Пальчики сказали,—

Ми сьогодні всіх дітей

Зранку привітали.

Долоні рухаються назустріч одна одній — пальці «кланяються», потім ритмічно на кожний склад одноіменні пальці лівої і правої руки з’єднуються.

2.       Письмо короткої прямої, продовженої до верхньої лінії робочого рядка

— Починаємо писати від верхньої рядкової лінії пряму коротку лінію вниз на себе. Біля нижньої рядкової заокруглюємо праворуч. Торкнувшись нижньої лінії робочого рядочка, ведемо вгору до верхньої рядкової лінії.

Учні спочатку «пишуть» елемент у повітрі, потім обводять зразок у зо­шиті. Далі пишуть самостійно до кінця рядка.

3.       Письмо короткої прямої заокругленої внизу праворуч

— Починаємо писати від верхньої рядкової пряму коротку лі­нію вниз на себе. Біля нижньої рядкової заокруглюємо праворуч. Закінчуємо писати близько середини робочого рядка.

4.       Почергове письмо елементів під рахунок

5.       Письмо букви и

— Буква и складається з двох елементів: двох коротких прямих ліній, заокруглених унизу праворуч.

Алгоритм написання рядкової букви и

— Пишемо під рахунок раз-і, два-і.

6.       Письмо буквосполучень ил

— Починаємо писати від верхньої рядкової лінії пряму коротку лінію вниз на себе. Біля нижньої рядкової заокруглюємо праворуч. Торкнувшись нижньої лінії робочого рядочка, ведемо вгору до верх­ньої рядкової лінії. Не відриваючи руки, ведемо по писаному на себе коротку пряму вниз. Заокруглюємо біля нижньої рядкової праворуч вгору. Закінчуємо писати трохи вище нижньої рядкової лінії. Заокруглюємо вниз праворуч. Торкаючись нижньої рядкової, ведемо

вгору пряму коротку похилу лінію до верхньої лінії робочого рядоч­ка. Не відриваючи руки, ведемо вниз на себе по писаному майже до середини робочого рядка. Продовжуємо вести вниз на себе до ниж­ньої лінії робочого рядка. Заокруглюємо праворуч, торкаючись нижньої рядкової лінії. Закінчуємо писати близько середини робо­чого рядка.

7.       Письмо буквосполучень иоиу

Учитель пояснює принцип з’єднання букв. Звертає увагу на на­хил букв, призначення похилої лінії.

Фізкультхвилинка (гімнастика для очей)

Виконується стоячи. Поставити палець руки по середній лінії обличчя навпроти перенісся на відстані 25–30 см від очей. Диви­тись двома очима на кінець пальця 3–5 с. Закрити долонею лівої руки ліве око на 3–5 с. Прибрати долоню, дивитись двома очима на кінець пальця 3–5 с, потім аналогічна вправа виконується при фік­сації пальця лівої руки, з прикриванням правого ока. Повторити 5–6 разів. Вправа сприяє спільній роботі обох очей.

Пальчикова гімнастика

КВІТИ

Зранку всі чудові квіти

Весело розкрились.

І до сонця потягнулись,

І росою вмились.

Тильний бік долоні лежить на столі, пальці зібрані у жменю, потім розводимо пальці.

 

V. Узагальнення вивченого матеріалу

 

1 Гра «Знайди слово»

Скласти схеми за поданими словами.

Слова: лис, кит, жити, нитки, дивний.

 

2 «Відгадай загадку»

По землі — не пробіжуся

І на небо не дивлюся,

Очі маю — не моргаю,

Маю рот — не розмовляю.

Маю хвіст, але не звір я,

І не птиця, хоча з пір’ям.

Хати з роду не будую,

Та нітрохи не жалкую. (Риба)

 

VII. Підсумок уроку

— Яку букву ви навчилися сьогодні писати?

— Чи важко було її писати?

— Який звук вона позначає на письмі?

— Назвіть слова, де був би цей звук.

 


Категория: Мои файлы | Добавил: Oksana
Просмотров: 873 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: